تبلیغات
مکانیک 91 ارومیه - چگونه فیس بوک از دختران ایرانی «حیا» را می گیرد
مکانیک 91 ارومیه
به سایت ما خوش آمدید
چگونه فیس بوک از دختران ایرانی «حیا» را می گیرد


فیس بوک شبکه ای اجتماعی است که در چند سال اخیر با عنوان نوسازی رسانه و با حربه های تبلیغاتی گسترده توانسته در میان ایرانیان طرفداران فراوانی را به دست بیاورد و سیاست گذاران و موسسان این سایت اهداف گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را از تاسیس آن دنبال می کردند که نمونه ای از اهداف سیاسی آن را در حوادث پس از انتخابات سال 88 در ایران مشاهده کردیم که اطلاعیه بیشتر نا آرامی ها به سرعت با منتشر شدن در فیس بوک به تمامی حلقه های فتنه در تهران و دیگر شهر ها ارسال می شد .

با تمام این تفاسیر گویا این شبکه اجتماعی با فروکش کردن آتش فتنه سیاسی در ایران وارد فضای جدیدی شده که هدف آن به نابودی کشیدن فرهنگ حیا و حجاب در ایران است پروژه ای که غربی ها از ابتدای انقلاب و قانونی شدن مسئله حجاب در ایران به دنبال تحقق ان بودند زیرا بر اساس تفکر نظریه پردازان  صهیونیزم جهانی برای گرفتن عزت و ایستادگی زن ایرانی ابتدا باید حیا و عفت را از ان دور کرد .

همین امر منجر به این گردید تا مدیران شبکه اجتماعی فیس بوک با به راه انداختن مسابقات اینترنتی نظیر (دختر شایسته ایرانی ) کاربران این سایت را برآن دارند تا با قرار دادن عکس های شخصی خود در صفحه های عمومی با عناوین مختلف ؛حیا را برای دختر ایرانی قبح شکنی کنند و پس از آن بسیاری از کاربران فیس بوک با قرار دادن عکس های خصوصی و خانوادگی خود در انظار عمومی به حریم شکنی پرداختند ؛ تا جایی که در برخی از این موارد شما عکس هایی از دوستان و همکاران خود می بینید که برایتان باور کردنی نیست.

نکته اولی که هر شخص هنگام رویارو شدن با صفحه فیس بوک برایش جالب جلوه می کند ثبت نام رایگان کاربران در این شبکه اتماعی گسترده است که حکایت از قصد و نیت اصلی دست اندر کاران فیس بوک برای راه اندازی این شبکه داشتند می دهد ، تشویق نیروی های اجتماعی برای حضور در این شبکه برای دوست یابی از دیگر حربه های گردانندگان فیس بوک است اما خطر اصلی که این روز ها فضای فرهنگی کشور را در امور بانوان تهدید می کند پروژه حیازدایی از زنان و دختران ایرانی است.

رقابت دختران ایرانی در به روز کردن آلبوم های شخصی خود از عکس های متنوع برهنه و نیمه برهنه فیس بوک را به محلی برای تبلیغ مدهای خیابانی و آرایش های جدید در میان ایرانیان تبدیل کرده است که با توجه به عادی شدن این امر در میان زنان دختران دیگر بحثی از حیا در میان این کاربران به میان نمی آید و دردآور تر از همه این است که کاربران با کمال افتخار از تیب و وضعیت ظاهری خود حرف می زنند و عکس های نیمه عریان خود را با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند!

ایجاد فضای غیر متعارف در این شبکه اجتماعی حتی با وجود قیلتر بودن این سایت باعث گروییدن روز افزون دختران و پسرانی به آن می شود که برای خودنمایی و فرار از تنهایی به هر وسیله ای چنگ می اندازند .

حتما می دانید که پس از عضویت در این سایت، تمام مخاطبان و کاربران فعال در آن می توانند به راحتی به نمایه شما دسترسی پیدا کنند و این اجازه را سایت و البته “خود شما” به دیگر کاربران داده اید که به راحتی شما را شناسایی کرده و در صورت لزوم به شما درخواست دوستی بدهند؛ اما نکته ای که واضح و مبرهن می باشد این است که پس از ورود به نمایه شخص دیگری اعم از دختر و پسر یا مرد و زن، شما عکس اصلی نمایه وی را مشاهده می کنید و تنها در بخش “عکس ها” یا همان “آلبوم عکس ها” کاربر می تواند دیگر تصاویر مربوط به خود را از دید شما پنهان کرده و آنها را تنها برای دوستان یا برخی از آنها به نمایش بگذارد.

اما بسیاری از کاربران ایرانی، (مخصوصا خانم ها) فیس بوک در بخش انتخاب “عکس نمایه خود” عکسی بد پوشش و بی حجاب را انتخاب می کنند که این موضوع نگران کننده است؛ کافی است شما نام یکی از همکاران، همکلاسی ها، هم دانشگاهی ها، هم محله ای ها و … را که احساس می کنید در این سایت عضو است را پس از عضویت در این سایت جستجو کنید، که در اغلب موارد در صورت عضویت این افراد، با عکس های “عجیبی” مواجه می شوید که باعث تاسف و ناراحتی شما می شود.

سوال اینجاست که چرا باید برخی از مردم کشورمان در مواجهه با این پدیده به این شکل منفعلانه برخورد کرده و به راحتی استحاله شوند؟ البته تمام کسانی که عکس های بد پوشش را در این سایت قرار می دهند جاهل مقصر نیستند و در حقیقت این موضوع را به عنوان یک عرف قبول کرده و باورشان شده که تنها در یک “اتاق خصوصی” که دوستان هم جنسشان آنها را می بینند مشغول زندگی روزمره خود هستند؛ و نا گفته نماند کسانی هم هستند که با اغراض فرهنگی و اجتماعی اقدام به این کار می کنند.

اما تمام ماجرا به “عکس نمایه” ختم نمی شود! در قسمت “آلبوم عکس ها” نیز بسیاری از کاربران فیس بوک با قرار دادن عکس های خصوصی و خانوادگی خود در انظار عمومی به حریم شکنی می پردازند؛ طوری که به نظر می رسد برایشان “عرفی موجه” شده است؛ در برخی از این موارد شما عکس های خانوادگی دوستان و همکاران خود را با پوششی متفاوت و البته نامناسب می بینید که برایتان باور کردنی نیست.

به طور کلی هرزه پردازی یکی از ابزارهای قدرتمند جنگ علیه خانواده است که قلب، روح و وجدان زنان و مردان جوامع مختلف از غرب گرفته تا شرق را هدف قرار داده است. در دنیای ارتباطات دست یابی به محتواهای جنسی به راحتی از طریق تلوزیون، فیلم ها، کانال ها و سایت های اینترنتی مقدور شده است. به بیان دیگر با ظهور اینترنت و تلوزیون های ماهواره ای تمامی جوامع جهان هدف یک تهاجم هرزه پردازانه قرار گرفته که نتایج این هجمه روانشناختی و جامعه شناختی با توجه به آمارهای مربوط به «خانواده» در کشورهای مختلف با گذر زمان بیش از پیش آشکار می شود.

اصرار بر دم غنیمت شماری خودخواهانه برای لذت جویی به هر قیمتی، شاکله درونی و ذات پورنوگرافی را تشکیل می دهد، هرزه پردازی افکار معتقدین به نجابت و عفت و پاکی و مسئولیت اخلاقی در برابر خداوند را به مسخره می گیرد و زنان و مردان و کودکان را استثمار کرده جایگاه انسانی آنها را فروکاهیده و شرافت و حقوق آنها را چپاول می کند. هرزه پردازی تحقیر و تنزل احساسات و کنش های طبیعی جنسی انسان به یک پدیده شدیدا اعتیادآور، مخرب، اخلاق زدا، فساد آور و مهلک است که با فرصت طلبی عوامل فعال در پیاده سازی بخش اجتماعی نظم نوین شیطانی سامان داده شده تا راه زندگی اخلاقی و نجیبانه بر انسان عصر ارتباطات و رسانه بسته شود.

تصویری که هرزه پردازی در ذهن جوانان مذکر از جنس مونث می آفریند بسیار تحقیرآمیز است به طوری که تمامی وجود انسانی و تن دختران و زنان را در اذهان نوجوانان پسر در حد یک شئ که نسبتی با احترام و عواطف ندارد پایین می آورد و دقیقا به وجود آمدن رقابت بزک کردن دختران در فیسبوک برای جلب توجه نتیجه اش چیزی جز به وجود آمدن روحیه حقارت در آنان نیست و در نتیجه امکان ایجاد رابطه طبیعی حاوی نگاه انسانی و محترمانه بین دو جنس از بین رفته و زمینه ارتکاب به تجاوز و تعدی جنسی فراهم  میكنم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392
یکشنبه 11 آذر 1397 09:48 ق.ظ
Hello, I log on to your blog on a regular basis.
Your humoristic style is witty, keep it up!
سه شنبه 24 مهر 1397 05:12 ب.ظ
I studied in a couple of faculties for acting.
شنبه 27 مرداد 1397 05:14 ق.ظ
Running aware of a great treadmill is an excellent
strategy and get fit without going to the gym. Excellent cushioning will guarantee
your joints and ligaments feel safe from wearing and breakage.
This may result in muscle and joint problems, over-exertion of an virgin pressure point may result
in damage to ligaments and tendons which is often extremely painful
and may cause temporary disability.
شنبه 27 مرداد 1397 04:58 ق.ظ
If an overall improvement in health insurance conditioning is the aim, then go for it get yourself a treadmill for that
home. There are some things that folks as with a treadmill plus some that they don't.

Jogging with a crisp fall evening is a lot unique of attempting to hit the pavement for any great jog
within the heat of a scorching summer day oor within the freezing chill of your snowy January.
شنبه 27 مرداد 1397 04:56 ق.ظ
The treadmill comes with the best warranty that everyone can get for anything around.
If the cushioning is just too soft, it's like rubning on sand, that gives you a tremendous workout, and often will significantly decelerate your speed.
Another way to challenge yourself on a treadmill is
to adjust the incline.
جمعه 26 مرداد 1397 09:04 ب.ظ
Aw, this was an incredibly nice post. Finding the time and actual effort to make a good article… but
what can I say… I put things off a lot and never manage to get anything done.
سه شنبه 21 فروردین 1397 08:48 ب.ظ
Some jewelry tendencies will move on to become classics, whereas most others
can be passing fads that may be out of style a year from now.
سه شنبه 21 فروردین 1397 08:35 ب.ظ
Simply not the 20:20!
سه شنبه 21 فروردین 1397 10:51 ق.ظ
Have been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 08:55 ب.ظ
If you are wearing a nicely-embellished gown with plenty of ornate jewelry then cocktail ring will
work splendidly to accent your overall look.
دوشنبه 20 فروردین 1397 02:04 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 12:37 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:37 ق.ظ
Everybody's list is different, and it's all
a bit of fun. I'm serious about 20-20 cricket though.
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:35 ق.ظ
Photos, videos, music, email, and much more could be accessed without a Web connection,and it's easier than you might think!
پنجشنبه 16 فروردین 1397 05:29 ق.ظ
Increase the interest in an item and reduce steadily the incentive to produce that need and also you create a
shortage.
پنجشنبه 16 فروردین 1397 01:19 ق.ظ
Have a web link towards the whale pulling the snorkler underneath?
شنبه 1 مهر 1396 04:58 ب.ظ
Whoa! This blog looks exactly like my old one!
It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Excellent choice of colors!
شنبه 14 مرداد 1396 01:02 ب.ظ
I have been exploring for a bit for any high quality articles or
weblog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site.
Reading this info So i'm happy to exhibit that I've an incredibly good uncanny feeling I discovered exactly what
I needed. I most for sure will make certain to don?t forget
this site and give it a glance regularly.
شنبه 7 مرداد 1396 09:34 ق.ظ
Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was
just wondering if you get a lot of spam feedback?
If so how do you stop it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me mad so any support is
very much appreciated.
چهارشنبه 14 تیر 1396 11:12 ق.ظ
Oh my goodness! Impressive article dude! Many thanks, However I am having issues with your RSS.
I don't know why I can't join it. Is there anybody getting similar
RSS problems? Anyone who knows the solution can you
kindly respond? Thanx!!
جمعه 25 فروردین 1396 05:43 ب.ظ
Hello mates, its impressive article on the topic of cultureand completely explained, keep it up all the time.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 01:36 ب.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now
each time a comment is added I get three emails with the same comment.
Is there any way you can remove me from that service?

Appreciate it!
دوشنبه 21 فروردین 1396 05:00 ب.ظ
Wow, this piece of writing is nice, my younger sister is analyzing these kinds
of things, thus I am going to tell her.
پنجشنبه 17 فروردین 1396 04:12 ب.ظ
Hello, for all time i used to check web site posts here early in the morning,
since i enjoy to find out more and more.
پنجشنبه 17 فروردین 1396 02:49 ق.ظ
I like the helpful information you provide in your articles.
I'll bookmark your blog and check again here regularly.

I am quite sure I'll learn plenty of new stuff right here!
Good luck for the next!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ممد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای مکانیک 91 ارومیه محفوظ است