تبلیغات
مکانیک 91 ارومیه - چگونه فیس بوک از دختران ایرانی «حیا» را می گیرد
مکانیک 91 ارومیه
به سایت ما خوش آمدید
چگونه فیس بوک از دختران ایرانی «حیا» را می گیرد


فیس بوک شبکه ای اجتماعی است که در چند سال اخیر با عنوان نوسازی رسانه و با حربه های تبلیغاتی گسترده توانسته در میان ایرانیان طرفداران فراوانی را به دست بیاورد و سیاست گذاران و موسسان این سایت اهداف گسترده سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را از تاسیس آن دنبال می کردند که نمونه ای از اهداف سیاسی آن را در حوادث پس از انتخابات سال 88 در ایران مشاهده کردیم که اطلاعیه بیشتر نا آرامی ها به سرعت با منتشر شدن در فیس بوک به تمامی حلقه های فتنه در تهران و دیگر شهر ها ارسال می شد .

با تمام این تفاسیر گویا این شبکه اجتماعی با فروکش کردن آتش فتنه سیاسی در ایران وارد فضای جدیدی شده که هدف آن به نابودی کشیدن فرهنگ حیا و حجاب در ایران است پروژه ای که غربی ها از ابتدای انقلاب و قانونی شدن مسئله حجاب در ایران به دنبال تحقق ان بودند زیرا بر اساس تفکر نظریه پردازان  صهیونیزم جهانی برای گرفتن عزت و ایستادگی زن ایرانی ابتدا باید حیا و عفت را از ان دور کرد .

همین امر منجر به این گردید تا مدیران شبکه اجتماعی فیس بوک با به راه انداختن مسابقات اینترنتی نظیر (دختر شایسته ایرانی ) کاربران این سایت را برآن دارند تا با قرار دادن عکس های شخصی خود در صفحه های عمومی با عناوین مختلف ؛حیا را برای دختر ایرانی قبح شکنی کنند و پس از آن بسیاری از کاربران فیس بوک با قرار دادن عکس های خصوصی و خانوادگی خود در انظار عمومی به حریم شکنی پرداختند ؛ تا جایی که در برخی از این موارد شما عکس هایی از دوستان و همکاران خود می بینید که برایتان باور کردنی نیست.

نکته اولی که هر شخص هنگام رویارو شدن با صفحه فیس بوک برایش جالب جلوه می کند ثبت نام رایگان کاربران در این شبکه اتماعی گسترده است که حکایت از قصد و نیت اصلی دست اندر کاران فیس بوک برای راه اندازی این شبکه داشتند می دهد ، تشویق نیروی های اجتماعی برای حضور در این شبکه برای دوست یابی از دیگر حربه های گردانندگان فیس بوک است اما خطر اصلی که این روز ها فضای فرهنگی کشور را در امور بانوان تهدید می کند پروژه حیازدایی از زنان و دختران ایرانی است.

رقابت دختران ایرانی در به روز کردن آلبوم های شخصی خود از عکس های متنوع برهنه و نیمه برهنه فیس بوک را به محلی برای تبلیغ مدهای خیابانی و آرایش های جدید در میان ایرانیان تبدیل کرده است که با توجه به عادی شدن این امر در میان زنان دختران دیگر بحثی از حیا در میان این کاربران به میان نمی آید و دردآور تر از همه این است که کاربران با کمال افتخار از تیب و وضعیت ظاهری خود حرف می زنند و عکس های نیمه عریان خود را با دیگر کاربران به اشتراک می گذارند!

ایجاد فضای غیر متعارف در این شبکه اجتماعی حتی با وجود قیلتر بودن این سایت باعث گروییدن روز افزون دختران و پسرانی به آن می شود که برای خودنمایی و فرار از تنهایی به هر وسیله ای چنگ می اندازند .

حتما می دانید که پس از عضویت در این سایت، تمام مخاطبان و کاربران فعال در آن می توانند به راحتی به نمایه شما دسترسی پیدا کنند و این اجازه را سایت و البته “خود شما” به دیگر کاربران داده اید که به راحتی شما را شناسایی کرده و در صورت لزوم به شما درخواست دوستی بدهند؛ اما نکته ای که واضح و مبرهن می باشد این است که پس از ورود به نمایه شخص دیگری اعم از دختر و پسر یا مرد و زن، شما عکس اصلی نمایه وی را مشاهده می کنید و تنها در بخش “عکس ها” یا همان “آلبوم عکس ها” کاربر می تواند دیگر تصاویر مربوط به خود را از دید شما پنهان کرده و آنها را تنها برای دوستان یا برخی از آنها به نمایش بگذارد.

اما بسیاری از کاربران ایرانی، (مخصوصا خانم ها) فیس بوک در بخش انتخاب “عکس نمایه خود” عکسی بد پوشش و بی حجاب را انتخاب می کنند که این موضوع نگران کننده است؛ کافی است شما نام یکی از همکاران، همکلاسی ها، هم دانشگاهی ها، هم محله ای ها و … را که احساس می کنید در این سایت عضو است را پس از عضویت در این سایت جستجو کنید، که در اغلب موارد در صورت عضویت این افراد، با عکس های “عجیبی” مواجه می شوید که باعث تاسف و ناراحتی شما می شود.

سوال اینجاست که چرا باید برخی از مردم کشورمان در مواجهه با این پدیده به این شکل منفعلانه برخورد کرده و به راحتی استحاله شوند؟ البته تمام کسانی که عکس های بد پوشش را در این سایت قرار می دهند جاهل مقصر نیستند و در حقیقت این موضوع را به عنوان یک عرف قبول کرده و باورشان شده که تنها در یک “اتاق خصوصی” که دوستان هم جنسشان آنها را می بینند مشغول زندگی روزمره خود هستند؛ و نا گفته نماند کسانی هم هستند که با اغراض فرهنگی و اجتماعی اقدام به این کار می کنند.

اما تمام ماجرا به “عکس نمایه” ختم نمی شود! در قسمت “آلبوم عکس ها” نیز بسیاری از کاربران فیس بوک با قرار دادن عکس های خصوصی و خانوادگی خود در انظار عمومی به حریم شکنی می پردازند؛ طوری که به نظر می رسد برایشان “عرفی موجه” شده است؛ در برخی از این موارد شما عکس های خانوادگی دوستان و همکاران خود را با پوششی متفاوت و البته نامناسب می بینید که برایتان باور کردنی نیست.

به طور کلی هرزه پردازی یکی از ابزارهای قدرتمند جنگ علیه خانواده است که قلب، روح و وجدان زنان و مردان جوامع مختلف از غرب گرفته تا شرق را هدف قرار داده است. در دنیای ارتباطات دست یابی به محتواهای جنسی به راحتی از طریق تلوزیون، فیلم ها، کانال ها و سایت های اینترنتی مقدور شده است. به بیان دیگر با ظهور اینترنت و تلوزیون های ماهواره ای تمامی جوامع جهان هدف یک تهاجم هرزه پردازانه قرار گرفته که نتایج این هجمه روانشناختی و جامعه شناختی با توجه به آمارهای مربوط به «خانواده» در کشورهای مختلف با گذر زمان بیش از پیش آشکار می شود.

اصرار بر دم غنیمت شماری خودخواهانه برای لذت جویی به هر قیمتی، شاکله درونی و ذات پورنوگرافی را تشکیل می دهد، هرزه پردازی افکار معتقدین به نجابت و عفت و پاکی و مسئولیت اخلاقی در برابر خداوند را به مسخره می گیرد و زنان و مردان و کودکان را استثمار کرده جایگاه انسانی آنها را فروکاهیده و شرافت و حقوق آنها را چپاول می کند. هرزه پردازی تحقیر و تنزل احساسات و کنش های طبیعی جنسی انسان به یک پدیده شدیدا اعتیادآور، مخرب، اخلاق زدا، فساد آور و مهلک است که با فرصت طلبی عوامل فعال در پیاده سازی بخش اجتماعی نظم نوین شیطانی سامان داده شده تا راه زندگی اخلاقی و نجیبانه بر انسان عصر ارتباطات و رسانه بسته شود.

تصویری که هرزه پردازی در ذهن جوانان مذکر از جنس مونث می آفریند بسیار تحقیرآمیز است به طوری که تمامی وجود انسانی و تن دختران و زنان را در اذهان نوجوانان پسر در حد یک شئ که نسبتی با احترام و عواطف ندارد پایین می آورد و دقیقا به وجود آمدن رقابت بزک کردن دختران در فیسبوک برای جلب توجه نتیجه اش چیزی جز به وجود آمدن روحیه حقارت در آنان نیست و در نتیجه امکان ایجاد رابطه طبیعی حاوی نگاه انسانی و محترمانه بین دو جنس از بین رفته و زمینه ارتکاب به تجاوز و تعدی جنسی فراهم  میكنم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392
پنجشنبه 3 مرداد 1398 08:04 ب.ظ
A unique approach exclaimed Jelqing engages kneading the
manhood as though you used to be milking the item en route for rise
body surge. There is no training, adding in any
in which hold taken place proven to supply affirmative results in making longer before
coagulating. In fact, bumpy convoying may
lead to be able to injuries or perhaps scratching.


Any process that is targeted on earning the male member superior bottle spoil these buildings and possibly produce
sexual dysfunction, complexity urinating, blood vessels course catches as well as other unwanted side effects in the simplest way.

There are various theater group in which are attempting to advertize pills to raise manhood mass.
By most excellent, they don't impinge on people at all.
In most horrible, they will often keep in check drugs like
sildenafil, that may be dangerous meant for men with coronary disease.


The purpose with the by using these item for consumption is founded on the undeniable fact that the narrowing
on the skin color next buildings in the manhood may allow a making longer.
A type of secure with rollers can also be marketed in place of managed in the
course of belching.
یکشنبه 30 تیر 1398 09:33 ب.ظ
Surviving in L.A., by means of in a jiffy an individual should be aware a minimum of one one who bear connected in the lead with another
person sort of sort of well known. The truth is a lot
of people are old hat near actively looking for renown connects, assigning themselves bonus meanings
for that changing seminars of the bedmates (flick superstar, tv set legend, authenticity…
factor).
یکشنبه 30 تیر 1398 08:25 ق.ظ
Honesty: Don’t be put sour through an individual who smack of a cheap/free engagement.
If there may be supposed behind the idea, subsequently that’s that questions.
If you are poled investing in almost everything, then that’s not really mean,
that’s presently total.
Disliking without a break Team takes place Useless
پنجشنبه 27 تیر 1398 11:09 ق.ظ
This is really attention-grabbing, You're an excessively professional blogger.

I've joined your rss feed and stay up for seeking extra
of your magnificent post. Also, I have shared your website in my social networks
پنجشنبه 27 تیر 1398 05:34 ق.ظ
This website definitely has all of the info
I wanted about this subject and didn't know who
to ask.
چهارشنبه 22 خرداد 1398 08:15 ب.ظ
erectile function with age http://viagralim.us erectile function with age !
Hello, I believe your blog might be having internet browser compatibility issues. Whenever I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, fantastic blog!
شنبه 21 اردیبهشت 1398 09:56 ق.ظ
thanks
سه شنبه 25 دی 1397 10:27 ق.ظ
Wow, this article is good, my younger sister is analyzing these
things, thus I am going to let know her.
جمعه 21 دی 1397 07:21 ق.ظ
With havin so much written content do you ever run into any problems of
plagorism or copyright violation? My site has a lot of completely unique content I've either created myself or outsourced but it looks like a lot of it
is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any solutions to help reduce content from being stolen? I'd definitely appreciate it.
سه شنبه 4 دی 1397 07:18 ق.ظ
The suitable recommendation can save you money and time.
سه شنبه 4 دی 1397 04:27 ق.ظ
The correct recommendation can prevent time and money.
یکشنبه 2 دی 1397 07:46 ب.ظ
The suitable recommendation can prevent money and time.
یکشنبه 2 دی 1397 07:16 ق.ظ
The proper advice can save you money and time.
شنبه 1 دی 1397 11:49 ب.ظ
The proper advice can save you time and money.
یکشنبه 11 آذر 1397 09:48 ق.ظ
Hello, I log on to your blog on a regular basis.
Your humoristic style is witty, keep it up!
سه شنبه 24 مهر 1397 05:12 ب.ظ
I studied in a couple of faculties for acting.
شنبه 27 مرداد 1397 05:14 ق.ظ
Running aware of a great treadmill is an excellent
strategy and get fit without going to the gym. Excellent cushioning will guarantee
your joints and ligaments feel safe from wearing and breakage.
This may result in muscle and joint problems, over-exertion of an virgin pressure point may result
in damage to ligaments and tendons which is often extremely painful
and may cause temporary disability.
شنبه 27 مرداد 1397 04:58 ق.ظ
If an overall improvement in health insurance conditioning is the aim, then go for it get yourself a treadmill for that
home. There are some things that folks as with a treadmill plus some that they don't.

Jogging with a crisp fall evening is a lot unique of attempting to hit the pavement for any great jog
within the heat of a scorching summer day oor within the freezing chill of your snowy January.
شنبه 27 مرداد 1397 04:56 ق.ظ
The treadmill comes with the best warranty that everyone can get for anything around.
If the cushioning is just too soft, it's like rubning on sand, that gives you a tremendous workout, and often will significantly decelerate your speed.
Another way to challenge yourself on a treadmill is
to adjust the incline.
جمعه 26 مرداد 1397 09:04 ب.ظ
Aw, this was an incredibly nice post. Finding the time and actual effort to make a good article… but
what can I say… I put things off a lot and never manage to get anything done.
سه شنبه 21 فروردین 1397 08:48 ب.ظ
Some jewelry tendencies will move on to become classics, whereas most others
can be passing fads that may be out of style a year from now.
سه شنبه 21 فروردین 1397 08:35 ب.ظ
Simply not the 20:20!
سه شنبه 21 فروردین 1397 10:51 ق.ظ
Have been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 08:55 ب.ظ
If you are wearing a nicely-embellished gown with plenty of ornate jewelry then cocktail ring will
work splendidly to accent your overall look.
دوشنبه 20 فروردین 1397 02:04 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 12:37 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:37 ق.ظ
Everybody's list is different, and it's all
a bit of fun. I'm serious about 20-20 cricket though.
دوشنبه 20 فروردین 1397 05:35 ق.ظ
Photos, videos, music, email, and much more could be accessed without a Web connection,and it's easier than you might think!
پنجشنبه 16 فروردین 1397 05:29 ق.ظ
Increase the interest in an item and reduce steadily the incentive to produce that need and also you create a
shortage.
پنجشنبه 16 فروردین 1397 01:19 ق.ظ
Have a web link towards the whale pulling the snorkler underneath?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ممد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
کلیه حقوق این وبلاگ برای مکانیک 91 ارومیه محفوظ است